محل تبلیغات شما

وم کمک به ن نیازمند 

 ن به‌ عنوان نیمی از منابع انسانی در جوامع، علاوه بر اینکه موضوع و هدف توسعه‌اند، عاملی مهم و مؤثر در پیشبرد اهداف توسعه نیز هستند بنابراین نقش کمک به ن نیازمند بسیار چشمگیر است.

مطالعات نشان می دهد که ن بیش از مردان در معرض فقر و تبعیض جنسیتی قرار دارندبه خصوص ن نیازمند که بیشتر در معرض آسیب قرار دارند.

ن سرپرست خانوار و ن نیازمند به واسطه عدم آشنایی با مهارت های اجتماعی، عدم دسترسی به منابع و در نتیجه کیفیت زندگی پایین و نیز با از دست دادن شبکه روابط و مسئولیت افراد تحت تکفل، در معرض انواع آسیب های اجتماعی و روانی قرار دارند و کمک به ن نیازمند از مومات توسعه است.

در اغلب جوامع در حال توسعه مثل ایران، بسیاری از مشاغل در انحصار مردان است و به‌جز مشاغلی مانند پرستاری و آموزش که بیشتر با ن مرتبط دانسته می شود و در آنها دستمزد نسبتاً پایین است، در هر دو بخش خصوصی و عمومی، احتمال استخدام مردان بسیار بیشتر از ن است.

در واقع، زمینه اشتغال ن در عرصه فعالیت های اقتصادی و تجاری، گسترده و متنوع نیست به همین دلیل بحث کمک به ن نیازمند حساسیت بالایی به خود می گیرد.

در جامعه شهری، ۶/۳۱ درصد ن شاغل در بخش آموزش،۴/۱۱  درصد در بخش بهداشت و ۲۸/۱۸ درصد در بخش صنعت فعالیت دارند که ن نیازمند شاغل در بخش صنعت اغلب به عنوان کارگران گروه صنایع دستی و مشاغل مرتبط با آن مانند فرش مشغول هستند.

در واقع ن اکثراً تحت تأثیر عوامل فرهنگی و سنتی به مشاغل مشخصی هدایت و جذب می شوند و حضور آنان در اکثر بخش ها بسیار محدود است که باعث می شود اهمیت کمک به ن نیازمند افزایش می یابد.

به عنوان مثال تنها ۲ درصد از ن در واسطه گری های مالی اشتغال دارند. در واقع، تنها فعالیت هایی که ن بخش عمدهای از شاغلین آنها را به خود اختصاص می دهند آموزش و بهداشت است؛ به طوری که بیش از ۴۹ درصد شاغلین بخش آموزش و ۴۷ درصد بهداشت و مددکاری را ن تشکیل می دهند.

مقایسه توزیع خانوارها به تفکیک سرپرست‌ نشان می دهد که خانوارهای دارای سرپرست زن عمدتاً در دهک های پایین درآمدی تمرکز یافته اند، به گونه ای که بیش از ۷۱ درصد این خانوارها در ۵ دهک اول قرار دارند و کمک به ن نیازمند در این بخش ها بسیار ضروری است.

این نسبت در مورد مردان ۷/۵۳ است. این اختلاف در دهک اول مشهودتر است، در حالیکه فقط ۶۶/۷ درصد خانوارهای دارای سرپرست مرد در این دهک قرار دارند، ۶۳/۲۸ درصد یعنی از خانوارهای دارای سرپرست زن در دهک اول که پایین ترین سطح درآمدی است جای گرفته‌اند و این امر حاکی از سطح بالاتر فقر در بین خانوارهایی است که سرپرست آن زن است و به همین دلیل تمام دستگاه ها باید در راستای کمک به ن نیازمند وارد میدان شوند.

#کرونان

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#بنیاد_نیکوکاری_دستهای_مهربان

*کلیک کن، کار نیک کن*


بنیاد نیکوکاری دست های مهربان

افتتاح مدرسه «دست‌های مهربان» نصیر آباد

افتتاح مدرسه هوشمند دست های مهربان روستای محمود آباد شیراز

ارسال اولین محموله‌ی کمک‌های مردمی دست‌های مهربان به سیستان و بلوچستان

ن ,بخش ,درصد ,نیازمند ,های ,دهک ,ن نیازمند ,به ن ,کمک به ,در بخش ,که ن ,خانوارهای دارای سرپرست

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
طاقت بیار پرگل چت.نازگل چت.محبوب فان چت یکم بیشتر بمون سایت سرگرمی سرخک گروه تاپ ایکس آرت اینجا همه چی هست همراه با بازار makenziedcbpgl00 rede خرید و فروش اینترنتی دوربین مدار بسته خرید لوازم یدکی لیفتراک تویوتا ارزان